Opublikowano

Jak założyć obrożę na kleszcze Foresto?

Odpowiednie założenie obroży na kleszcze to gwarancja skuteczności. Sprawdź jak szybko i bezpiecznie założyć obrożę na kleszcze Foresto.

Przed założeniem obroży warto zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Ulotka znajduje się w metalowej puszcze razem z obrożą. Po wykonaniu tych czynności należy wyjąć obrożę z foliowego opakowania i ostrożnie rozwinąć. Zwinięta obroża jest spięta plastikowymi elementami, które należy oderwać od obroży. Następnie załóż obrożę wokół szyi psa lub kota. Zabezpiecz obrożę wkładając jej końcówkę w szlufki.

Poprawnie założona obroża Foresto powinna mieć tyle wolnego miejsca, aby między obrożę a skórę psa zmieściły się dwa palce.

konserwacja obroży na kleszcze
Dwa palce pod obrożą wskazują na idealne dopasowanie.

W przypadku kota, którego kark jest bardziej elastyczny można dokonać delikatnej próby ściągnięcia obroży przez głowę zwierzęcia. W tym celu wypchnij obrożę dwoma kciukami. Jeśli obroża przechodzi zbyt łatwo spróbuj minimalnie zacieśnić jej obwód.

jak założyć obrożę foresto
Staraj się delikatne wypychać obrożę, aby sytuacja była komfortowa dla twojego kota.

Jeśli obroża okaże się zbyt długa możesz śmiało odciąć zbędną część. W tym przypadku warto jednak zachować pewien margines bezpieczeństwa i nie ucinać obroży zbyt blisko szlufki.

dopasowanie obroży na kleszcze
Ucięcie końcówki obroży nie zawsze jest konieczne. Upewnij się, że w twoim przypadku zachodzi taka potrzeba.

Pamiętaj, aby w przypadku szczenią i kociąt dostosować długość obroży co kilka tygodni. Obroża nie musi być zdejmowana do kąpieli. Woda i szampon nie mają wpływu na skuteczność jej działania.